Erkek Hastalıkları

Penis Büyütme / Penis Kalınlaştırma


Penis büyütme, insan penisinin boyutunu arttırmayı amaçlayan herhangi bir tekniğe verilen isimdir. Bazı teknikler toplam uzunluğu ya da genişliği arttırmak için kullanılırken, sadece penis başını büyütmeyi amaçlayan teknikler de vardır.

Penis büyütme (uzatma ve kalınlaştırma) ameliyatı nedir?

Penis büyütme ameliyatı kozmetik olarak penis görünümünden memnun olmayan bireylere anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu ameliyatın iki önemli parçası vardır. İlk olarak penis üstündeki kıllı bölgeden bir kesi yapılarak penisi kemik yapılara bağlayan asıcı bağların kesilmesi, ikincisi ise liposuction yöntemiyle elde edilen yağların penis cildinin altına enjekte edilmesidir.

Ameliyat ne kadar sürer?

Yaklaşık olarak 1-2 saat süren bir operasyondur.

Ameliyattan sonra hastanede yatmam gerekiyor mu?

Ameliyattan sonra anestezinin etkisi geçtikten, kendinizi iyi hissettikten sonra, beslenmenizi takiben taburcu olabilirsiniz.

Ameliyat sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Ameliyattan sonra 4 hafta boyunca ağır egzersizler ve ağır kaldırmak kesinlikle yasaktır. Doktorunuzun size göstereceği bazı penis germe egzersizleri ve penis masajı uygulamanız ameliyat sonrası başarıyı arttıracaktır.

Ameliyat sonrası ne zaman banyo yapabilirim?

Ameliyattan 3 gün sonra cerrahi bölge kuru kalacak şekilde kısa süreli (5dk) duş alınabilir. Ameliyat bölgesi su sızdırmaz bant veya stech film ile örtülerek yapılabilir. Duştan sonra cerrahi alan özellikle kurulanmalı, gerekirse saç kurutma makinesiyle kurutulmalı. Islak ve nemli kalması enfeksiyon ihtimalini arttırabilir.

Ameliyattan sonra ilaç kullanmam gerekecek mi?

Ameliyattan sonra doktorunuzun yazdığı reçeteyi önerilen şekilde kullanmalısınız.

İşlem sonrası ne zaman kontrole geleceğim?

Operasyondan 1 hafta sonra kontrole gelinmesi ve doktorun muayene etmesi gerekir.

Bu işlem sonrası ne tür bir komplikasyonla karşılaşabilirim?

Her ameliyat gibi kanama ve enfeksiyon olası risklerdendir. Bunu önlemek için doktorunuzun önerilerine ve yazdığı ilaçları düzenli şekilde kullanmaya dikkat ediniz.

Sigara ve alkol kullanabilir miyim?

Ameliyattan sonraki 2 hafta doku iyileşmesi için oldukça önemli bir zaman dilimidir. Bu nedenle 2 hafta boyunca sigara ve alkol kullanımı yasaktır.

Yağ enjeksiyonu sonrası yağların ne kadarı eriyecek?

Enjekte edilen yağların yaklaşık %40-50’si işlemden sonraki 6 ay içerisinde zamanla eriyecektir.

Erime sonrası asimetri olur mu?

Yağların eşit ve düzenli enjeksiyonuna rağmen, bazı hastalarda erime bölgesel olarak gerçekleşip asimetri gelişebilir bu durumda ikinci bir yağ enjeksiyonu gerek duyulabilir.

Penis uzatma işlemi sonrası tekrar kısalma olabilir mi?

Evet doktorunuzun önereceği şekilde ilk haftadan itibaren penisi germe egzersizlerine başlamanız gerekir. Penis her gün en az 3 kez 10’ar dakika gerilerek sağlanan uzunluğun korunması sağlanır. Bu egzersizlere riayet edilmelidir.

Ameliyat sonrası ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim veya mastürbasyon yapabilirim?

Ameliyattan 6 hafta sonra cinsel birliktelik ve mastürbasyon yapılabilir. Daha erken yapılması önerilmiyor.

Uyarı:  Bu makale, bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Bir tıbbi sorunuz varsa, lütfen doktorunuza danışınız.

İçerik Güncelleme Tarihi: 17.03.2021


Dr Remzi Erdem-logo-white

Uyarı: Bu makale, bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Bir tıbbi sorunuz varsa, lütfen doktorunuza danışınız.

Doktor Remzi Erdem 2023 ( Go Global Reklam Ajansı )

Arabic AR English EN Turkish TR
Call Now Button