Erkek Hastalıkları

Kısırlık

Erkeklerde Kısırlık | infertilite | Cinsel hastalıklar | Dr Remzi Erdem | Böbrek taşı | Üroloji doktoru

Kısırlık

İÇERİK


• Erkeklerde Kısırlık Nedir?

• Erkeklerde Kısırlık Nedenleri

• Erkeklerde Kısırlık Teşhisi

• Erkeklerde Kısırlık TedavisiErkekte kısırlık (İnfertilite) erkeğin doğal yollardan baba olamaması olarak tanımlanmaktadır. Genellikle bu durum erkeğin cinsel yaşantısını da etkileyen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkeklerde Kısırlık

Prostat kanseri prostatın kötü huylu büyümesidir. Prostat kanseri ameliyatında prostat, kabuğu ve meni keseleriyle bir bütün olarak çıkartılır. Aynı zamanda leğen kemiğinin her iki yanında bulunan, karın arka duvarında ana damarlar üzerindeki bütün lenf bezlerinin de çıkartılması şarttır. Prostat kanser ameliyatı usulüne uygun yapıldığında son derece kompleks, zor bir operasyondur. Günümüzde prostat kanser ameliyatına ilaveten genişletilmiş lenf düğümü ameliyatı yapılmıyorsa bu eksik yapılmış bir ameliyat olarak kabul edilir. Prostat kanserinin lenf düğümlerine sıçlayarak ne kadar yukarıya yayıldığı anlaşılamaz. Bu yüzden geride kanserli doku bırakmamak adına lenf düğümlerinin hepsi mutlaka çıkarılmalıdır.

Pediatricians must have basic computer skills, as lots of hospitals use digital records.

They must also have strong interpersonal skills, as most of their interaction is often with sick children and their (often worried) parents. This may be a high-stress position, so the ability to work in high-stress situations and handle unexpected issues and outcomes.

A typical day for a pediatrician may include appointments with sick children, conducting physicals to assess overall health, prescribing medicine, discussing treatment options with families, coordinating with other medical professionals for diagnosis, dealing with pediatric emergencies, and educating parents about their children’s illness and how to assist in the treatment process.

Most hospitals ask if you have a pediatrician when you go in to deliver. Your baby’s first examination may be with a hospital pediatrician or your chosen pediatrician. This depends on hospital policy and whether your pediatrician makes rounds at the hospital where you deliver. If a hospital pediatrician examines your baby, he or she will provide your pediatrician with the records from these exams.


Dr Remzi Erdem-logo-white

Uyarı: Bu makale, bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Bir tıbbi sorunuz varsa, lütfen doktorunuza danışınız.

Doktor Remzi Erdem 2023 ( Go Global Reklam Ajansı )

Arabic AR English EN Turkish TR
Call Now Button